מרגי חנך מסגרת טיפולית חינוכית לנערות בסיכון מהחברה הערבית

הזדמנות חדשה לחיים: שר הרווחה יעקב מרגי חנך מסגרת טיפולית חינוכית לנערות בסיכון מהחברה הערבית

שר הרווחה יעקב מרגי חנך היום -חמישי) מבנה חדש ומפואר במעון "אלבוסתאן"- מסגרת טיפולית חינוכית לנערות בסיכון מהחברה הערבית, של 'רשות חסות הנוער' במשרד הרווחה, השוכן במועצה המקומית ג'וליס שבצפון.

המבנה החדש שנבנה לאחרונה יאפשר להכפיל את מספר המקומות במעון מ-24 ל-48 נערות. המעון מעניק לנערות מענה טיפולי ומסגרת עם גבולות בכדי למנוע את התדרדרותן מבחינה נפשית, התנהגותית וחברתית, ומכין אותן לקראת חיים עצמאיים וחזרה לקהילה.

בטקס השתתפו בכירי משרד הרווחה, בהם מנכ"ל המשרד ינון אהרוני, סמנכ"ל מינהל של"מ (שיקום ליווי ומניעה) עמוס ישי, סמנכ"ל רכש תשתיות ובינוי משה שוקרון, מנהלת אגף בכיר בינוי ותשתיות מירב מועלם, מנהלת אגף בכיר טיפול באוכלוסיות קצה חוץ ביתי סוזן דסוקי, ממונה חסות הנוער זיו גרשוני, ומנהל מחוז צפון שלמה כהן.

מעון "אלבוסתאן" הוא אחד מתשעת המעונות הממשלתיים של 'רשות חסות הנוער' במשרד הרווחה ואחד משלושת המעונות המיועדים לבני הנוער מהחברה הערבית. זהו מעון ייחודי המיועד לטיפול ארוך טווח בנערות בסיכון מהחברה הערבית.

המעון מאמין בערכים של כבוד, שוויון וביטחון ופועל על פי התפיסה כי יש להעניק לכל נערה חוויה אנושית מיטיבה, לבחור את דרכה ולגבש את זהותה. תפיסת המעון מושתתת על מיצוי הפוטנציאל הטמון בכל נערה, מתן אפשרות לכל נערה עפ"י יכולתה, ושימור יכולות הנערות וקידומן בהיבט האישי, התנהגותי, לימודי וחברתי.

המעון פועל במישור הטיפולי והחינוכי, במסגרת בית הספר מקבלות הנערות לימודים עיוניים המקבילים לשלבי ההשכלה בחינוך הפורמלי, וכוללים השלמה ל-12 שנות לימוד ובגרויות וכן ניתנות מיומנויות וחוגי העשרה מגוונים ושונים.

שר הרווחה יעקב מרגי אמר בטקס חנוכת המבנה:

"נעשה הכל כדי לתת לנערות הללו את המענה הטיפולי הטוב והמותאם עבורן, שיאפשר להן לחזור כמה שיותר מהר למסלול חיים נורמטיביים. כל נערה שנצליח להציל ולעלות על המסלול – זה עולם ומלואו! צריך לתת להם את התקווה, הביטחון והאמונה שהם יכולות ומסוגלות. משרד הרווחה ימשיך להשקיע משאבים ויפעל להקים מסגרות נוספות מסוג זה, ולהרחיב את המענים לנערים ונערות בסיכון מכלל המגזרים".

צילום: דוברות משרד הרווחה.
צילום: דוברות משרד הרווחה.
צילום: דוברות משרד הרווחה.
צילום: דוברות משרד הרווחה.
צילום: דוברות משרד הרווחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן